GreenMetric Nedir?

Üniversitelerin sürdürülebilirlik faaliyetlerini değerlendirmeye yönelik uluslararası UI GreenMetric Dünya Üniversite Sıralaması, “yapı ve altyapı”, “enerji ve iklim değişikliği”, “atıklar”, “su kaynakları”, “ulaşım”, “eğitim ve araştırma” başlıklarında üniversitelerin performanslarını, başvuru anketinde belirtilen puanlara ve sunulan kanıt belgelerine bakarak ölçmektedir. Alınan puanlara göre başvuran kurumların ilgili alanlardaki ve genel ortalamaya göre başarı sırası belirlenmektedir.

Kapadokya Üniversitesi 2019 yılından bu yana GreenMetric sıralamasına katılmaktadır.

UI GreenMetric Dünya Üniversite Sıralaması hakkında daha fazla bilgi almak için http://greenmetric.ui.ac.id/

2021

Kapadokya Üniversitesi Greenmetric 2021 listesinde Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında altıncı, “eğitim ve araştırma”, “atık yönetimi” ve “ulaşım” alanında beşinci; Türkiye’deki üniversiteler arasında  “atık” alanında 17., genel sıralamada ise 30. sırada yer almaktadır. Üniversitemiz GreenMetric dünya listesinde 916 çevreci üniversite arasında 407. sıradadır.

2020

Kapadokya Üniversitesi GreenMetric 2020 listesinde Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında dördüncü, Türkiye’deki üniversiteler arasında “eğitim ve araştırma” ve “taşıma” alanlarında üçüncü, “atık” kategorisinde diğer bir üniversite ile ikinci, genel sıralamada 16. sırada yer almaktadır. Üniversitemiz GreenMetric dünya listesinde 912 çevreci üniversite arasında 321. sıradadır.

2019

Kapadokya Üniversitesi GreenMetric 2019 listesinde Türkiye’deki vakıf üniversiteleri arasında dördüncü, Türkiye’deki üniversiteler arasında “eğitim ve araştırma” alanında yedinci, genel sıralamada 18. sırada yer almaktadır. Üniversitemiz GreenMetric dünya listesinde 780 çevreci üniversite arasında 392. sıradadır.