Siz de Katkıda Bulunun

Sürdürülebilirlik, bir neslin ihtiyaçlarını ve isteklerini, sonraki nesillerin ihtiyaçlarından taviz vermeden karşılamaları; üretmeye ve tüketmeye devam ederken gelecek nesillerin haklarını korumaları demektir.

Kapadokya Üniversitesi olarak, doğal hayatın sürdürülebilirliğine katkıda bulunmayı, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedeflemekteyiz. Kaynaklarımızı bu yolda seferber etmekte, topluma katkı faaliyetlerinde ve araştırma projelerinde çevre ve sürdürülebilirlik konularına öncelik vermekteyiz.

Çevre ve Sürdürülebilirlik Politika Belgemizde ilan ettiğimiz hedeflere ulaşmak için çalışıyoruz ve Dünyamızı korumakta kararlıyız.

SİZ öğrencilerimizin yardımlarınızla çok daha fazlasını yapabiliriz. Çabalarımızın bu koskoca Dünya’da bir değişiklik yapamayacağını düşünebilirsiniz AMA aslında bir kişi bile dünyayı değiştirebilir.

Geleceği Korumak İçin Harekete Geçin, Unutmayın Küçük Değişiklikler Fark Yaratır!

Önce kendi hayatınızla başlayın, karbon ayak izinizi küçültün.

Çevre dostu alışkanlıklar edinin. Elektriği israf etmemeye dikkat edin, damlayan musluğunuzu öylece bırakmayın, geri dönüşüme katkıda bulunun, hatta bazı materyalleri farklı işler için tekrar kullanın, bisikleti günlük hayatınıza sokun, çevre dostu araçlar kullanmaya çalışın…

Yerleşkede sorun görürseniz harekete geçin

Eğer yerleşkede, bu konuda herhangi bir sorun görürseniz (su sızdıran bir boru, damlayan musluk, sık sık açık kalan lamba, kışın kapanmayan kapı vb.) bizi uyarın. Üniversitemizin ana sayfasında yer alan canlı destek linkinden “Teknik Sorunlar” bildirimi yaparak yada eko@kapadokya.edu.tr adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Öğrenin, öğretin, farkındalık yaratın, uyarın

Öğrencilerimizden gelen çevre koruma ve sürdürülebilirlik konulu projelere, önerilere kapımız açıktır.  Üniversitemizin karbon ayak izini düşürmek için önerileriniz, projeleriniz varsa bizimle eko@kapadokya.edu.tr adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçin.

Çevre duyarlılığı yüksek, Dünya’nın geleceği ile ilgili tedbir almak isteyen arkadaşlarınızla buluşmak, çevre ile ilgili yeni bilgiler öğrenmek, çalışmalara, aktivitelere  katılmak isterseniz öğrenci topluluklarından birine güç verebilirsiniz.

Kapadokya Üniversitesi’nde bulunan çevre ile ilgili öğrenci toplulukları:

  • Atlı Spor Topluluğu
  • Doğa Topluluğu
  • Dağcılık ve Bisiklet Topluluğu
  • Genç TEMA
  • PATİ Topluluğu
  • Turna Kuş Gözlem Topluluğu
  • Sürdürülebilir Kalkınma Topluluğu
  • Roots & Shoots Topluluğu

Bu topluluklarla iletişim kurmak için tıklayın ve siz de harekete katılın.

“Eğitim dünyayı değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü silahtır.”
Nelson Mandela

Haydi, doğayı korumak ve gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için neler yapabileceğinizi öğrenin.

Çevre ve sürdürülebilirlik konuları ile ilgili konularda ufkunuzu genişletmek için Dünya için, gelecek için, doğa için nasıl fark yaratabileceğinizi öğrenmek için yükseköğretim seviyesinde açılan ilk ekolojik farkındalık dersi olan “Ekolojik Okuryazarlık ve Sürdürülebilirlik” dersini SEÇİN.

Duyarsız Kalma!Tümü